Karriärkontakter

Välkommen att höra av dig till oss på Billerud! Här hittar du kontaktuppgifter till personer du kan ställa karriär- och anställningsfrågor.

Solna

Julia Åkerlund, Talent Acquisition Partner

+46 8 553 336 42 julia.akerlund@billerud.com

Wood Supply

Jenny Larsson, HR Manager Wood Supply

+46 261 512 16 jenny.larsson@billerud.com

Frövi/Rockhammar

Marcus Blomberg, Talent Acquisition Partner

+46 5 81 37 367 marcus.blomberg@billerud.com

Gruvön

Emma Lindgren, HR Business Partner

+46 555 411 77 emma.lindgren@billerud.com

Gävle

Alice Brinkhagen, Talent Acquisition Partner

+46 261 513 13 Alice.brinkhagen@billerud.com

Pietarsaari

Laura Niemi, HR Business Partner

+35 840 182 65 05 laura.niemi@billerud.com

Karlsborg

Maud Stoltz, HR Business Partner

+46 923 661 56 maud.stoltz@billerud.com

Skärblacka

Career contact

+46 112 453 00 HRskarblacka@billerud.com

Asia

Cindy Li

cindy.li@billerud.com